Park Bornova’da Sömestr Coşkusu

Park Bornova’da Sömestr Coşkusu

Sömestr etkinlikleri, Park Bornova’da yüzlerce çocuk ve aileleri ile dopdolu geçti!

Okulların kapanması ile birlikte 18 Ocak’ta karnelerini alan çocuklar sevinçle Park Bornova’da düzenlenen etkinliklere katıldılar. 18 Ocak’ta başlayan sömestr için özel olarak hazırlanan etkinlikler kapsamında, üç haftalık tatil süresince Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri birbirinden keyifli atölyeler ile çocuklar unutulmaz bir tatil keyfi yaşadılar.

Ege Orman Vakfı’nın Ormanlar Yaşasın Eğitimi ile desteklediği, “Fidan Dikim Atölyesi” ile 100’den fazla çam fidanı, atölyelere katılan çocuklar ile birlikte özenle dikilerek yeni evlerindeki yerlerini aldı. Çocukların doğa sevgisini ve ormanları koruma bilincini aşılamayı hedefleyen atölye gelen olumlu yorumlar ile dikkat çekti.

Fidan Dikim Atölyesi’nin yanı sıra, çocukların yaratıcı yönlerini geliştirmek için artırılmış gerçeklik ile desteklenen 3 Boyutlu Resim Atölyesine de yüzlerce çocuk katılarak, belirlenen şablonları rengarenk boyadı. Boyadıkları şablonları, artırılmış gerçeklik uygulaması ile canlandıran çocukların yüzlerindeki mutluluk görülmeye değerdi!

Sevilen çizgi karakter Sünger Bob Park Bornova’da yeniden hayat buldu! Büyük süngerler ile birlikte çeşitli kumaş ürünlerinin bir araya getirildiği atölyede birbirinden keyifli Sünger Bob karakterleri çocuklar ve aileleri tarafından yapıldı.

Bilim Atölyesi ile birçok farklı ve eğlenceli deney yapan çocuklar, öğrenirken eğlendi, eğlenirken öğrendi! Ailelerin de yakın ilgi gösterdiği bilim atölyesi de 3 haftalık süreçte oldukça beğeni topladı!

Yorum Yaz

Mail adresiniz yayınlanmayacaktır