Girişimci gençler yarıştı

–  Park Bornova Outlet Center’de yapılan Genç Başarı Fuarı’nda 56 liseli gencin şirketleri projeleriyle yarıştı

– Birinciliği Company Youth şirketi katlanabilir su matarası projesiyle kazandı

Genç Başarı Eğitim Vakfı, İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü, İZKA (İzmir Kalkınma Ajansı) işbirliğinde düzenlenen Genç Başarı Yerel Ticaret Fuarı 56 liseli girişimci şirketin katılımı ile Park Bornova Outlet Center’da yapıldı.

Park Bornova Outlet Center’da düzenlenen Genç Başarı Yerel Ticaret Fuarı ve Ödül Töreni ile İzmir’de en başarılı genç girişimciler belirlendi. Fuara İzmir Vali Yardımcısı Aydın Memük ve İzmir Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi de katıldı.

İzmir Vali Yardımcısı Aydın Memük, gençlerimizin yaratıcı, üretken ve akılcı projeler üreterek erken yaşta girişimcilik deneyimi kazandığı bu fuara emeği geçenleri ce tüm gençleri kutladı. Memük, “Bu deneyim ve bilgileri alacakları eğitimlerle birleştiren gençlerimizi ileride çok daha büyük ve başarılı illerde göreceğimize inanıyorum” dedi.
Genç Başarı Vakfı Genel Müdürü Seçil Çelebi, 50 yıldır 123 ülkede uygulanan, 16-18 yaş grubu lise öğrencilerinin iş dünyası gönüllüleri rehberliğinde, girişimcilik, finansal okuryazarlık ve iş gücüne etkin katılım becerilerini geliştirmek amacıyla yaparak öğrenme metodu üzerine kurulu genç başarı şirket programının başarılı ile yürütüldüğünü bildirdi.
TOBB İzmir Kadın Girişimciler İcra Kurulu Başkanı ve Park Bornova Outlet Center Genel Koordinatörü Aysel Öztezel, genç girişimcilerin üretken, yaratıcı ve verimli projelerle ekonomiye erken yaşta katılma çabalarının takdire değer olduğunu söyledi. Geçen yıl da Park Bornova’da yapılan yarışmada dereceye giremeyen öğrencilerin gözyaşları ile üzüldüklerini hatırlatan Öztezel, “Önemli olan kazanmak ya da kaybetmek değil bu aşamaya gelip, yaratıcı projeler sunmaktır. Sonuç ne olursa olsun alkışlamaya devam edeceğiz” dedi.
Company Youth şirketi katlanabilir, sağlıklı su matarası projesiyle alırken, ikinciliği korku tüneli projesiyle Sound of Silince kazanırken üçüncülüğü Lodiboss gömlek sabitleyici ve Kuti Kıstırık şirketi bisküvi- lokum projeleriyle paylaştı.

Türkiye genelinde yapılacak fuarlarla sonucunda dereceye giren genç başarı şirketleri arasında yapılacak değerlendirme sonucunda seçilen şirket ülkemizi İsviçre’de yapılacak Avrupa finalinde temsil etme hakkı kazanacak.

Yorum Yaz